Opinie

 

„Na Woźnej jest klimat: blisko do Muzeum Instrumentów Muzycznych, Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego – organizatora konkursów lutniczych i skrzypcowych. Rodzina Niewczyków od 1952 roku sprawuje opiekę nad instrumentami uczestników Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.”

 

(Głos Wielkopolski, 8/9 Września 2001)

 

„Rodzina Niewczyków jest związana z konkursem imienia Henryka Wieniawskiego, który odbywa się w Poznaniu. Na życzenie uczestników zagranicznych opiekę nad instrumentami w czasie dziesięciu powojennych konkursów sprawował Stefan Niewczyk. Robił to zawsze nieodpłatnie. Wszystko wskazuje na to, że podczas tegorocznego konkursu będzie to samo. ”

 

(Głos Wielkopolski, 12 września 2001)


„Znana w kraju i za granicą firma Niewczyków wytwarza instrumenty strunowe wszystkich typów, głównie skrzypce koncertowe dla profesjonalnych muzyków. Zamówienia składają także odbiorcy indywidualni – amatorzy, precyzujący konkretne wymagania i oczekiwania od instrumentu”.

 

(…)

 

„Pracownia Niewczyków znana jest na całym świecie jako firma gwarantująca najwyższą jakość napraw starych instrumentów. Naprawiane tu były takiej klasy instrumenty jak szesnastowieczne skrzypce Antoniego Amantiego z Cremony, skrzypce Guarnieriego z XVIII wieku, skrzypce szkół francuskich, niemieckich itp.”

 

(Poznański Magazyn Targowy, 13/2001)


„U Niewczyków kupują instrumenty amatorzy i profesjonaliści. Lutnik najbardziej się cieszy, kiedy otrzyma indywidualne zamówienie na wykonanie skrzypiec koncertowych. Takie instrumenty sprawiają sobie głównie soliści – wirtuozi.”

(…)

 

„Kiedy klient dostanie do ręki naprawiony instrument, nie pojawia się w pracowni Niewczyków co najmniej przez 10 lat.”

 

(Życie na gorąco)